Sıralama seçin
Sırala :
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Vücut Kuruluğu

Yeteri derecede nemlendirilmeyen ciltte kuruluk sorunu ortaya çıkar. Vücut kuruluğu cildin gerilmesidir ve rahatsız edicidir.

Vücudunuzda beyaz bir dokunun oluşması ve döküntülerin yaşanması bir sonraki aşamadır. Büyük ölçüde cildinizde döküntüler ortaya çıkar ve kuruluk rahatsız edici bir hal alır. Vücut kuruluğu önlemek için ise düzenli olarak vücut nemlendiricileri kullanılmalıdır. Herkeste kuruluk farklı bir evrede olacağından, kişiye göre değişecek miktarda ve türde nemlendiricilerin kullanımı önerilir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Peki, tam olarak neden olur? Vücut kuruluğu nasıl ortaya çıkar? İlk olarak bakımsız cildin kuruması olağandır. Ancak genetik faktörlerde kişinin cildinin ne kadar kuru olacağı konusunda son derece etkilidir. Bunun için hemen hemen herkeste cildin nem ihtiyacı farklı olur diyebiliriz. Ayrıca kişinin gün içinde maruz kaldığı durumlar da vücudun kurumasına neden olabilir. Soğuk ortamlar, açık havada yapılan işler cildin daha hızlı kurumasına neden olmaktadır. Bunun için mutlaka kişiye özel şekilde nemlendirme ürünleri ve yöntemleri tercih edilmesi önerilir.

Kuruluğa neden olan genetik faktörler, çevresel faktörler dışında yaşlanma da etkilidir. Yaşın ilerlemesi ile cildin bakım anlamında desteklenmiyor olması sonucu ortaya çıkar. Cilt dokusunun altında olan pigmentlerin yenilenmemesi ile birlikte ciltte döküntüler oluşabilir. Vücut kuruluğu sorununu çözmek için ise mutlaka düzenli olarak bakım ürünlerinin kullanılması gerekir.

Vücut Kuruluğu Krem Çeşitleri

Cildinize iyi gelecek kremleri tercih ederek, düzenli olarak kullanabilirsiniz. Vücut için özel olarak üretilen çok farklı kremler var. Doğal içerikli olan, parfüm esans bulunmayan doğal içerikli ürünler var. Cildi hassas olan kişiler için vücut kuruluğu sorununu aşmak üzere hemen önlem alınmalıdır. Cildinizde döküntü olmadan, cilt dokusuna zarar gelmeden nemlendirici kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

  • Kuru ciltlere özel
  • Karma ciltlere özel
  • Döküntülü ciltlere özel
  • Kızaran ciltlere özel
  • E vitaminli vücut kremleri

Gibi pek çok seçenek var. Vücut kuruluğu için önerilen bu kremlerin düzenli olarak kullanılması ile cilt dokusu beslenir. Cildin altında kalan pigmentler yenilenir ve büyük ölçüde cildi parlak ve canlı hale getirir. Cildinizin yenilenmesi ve korunması için mutlaka her hafta belirli aralıklar ile nemlendirmeniz gerekiyor. Duş sonrasında cildinizi yenilemek önemlidir.

Vücut Nemlendiricisi

Vücuda özel şekilde üretilen nemlendiriciler, meyve aromalı olabilir. Farklı pek çok çeşidi olduğundan vücut kuruluğu sorununu çözmek için özel seçimler yapılabilir. Karma ciltlere özel olarak yapılan kremler de olduğundan, cilt türünüzü göz önünde bulundurup günlük nemlendirici olarak tercih edebilirsiniz. Nemlendirici önerisi olarak sunulan vitamin içeriği olan kremler, farklı cilt sorunu olanlar tarafından tercih edildiğinde çok daha etkili olacaktır.

Dilerseniz siteden inceleme yaparak, en uygun fiyatta sizlere ulaştırılan kremleri alabilirsiniz. Vücut kuruluğu problemini giderecek olan bu kremler ile cildinizi yenileme imkanı bulacaksınız. Sipariş verebilirsiniz.

Devamını Göster
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.