Evde Yapılacak Lezzetli Saç Maskesi Tarifleri

01 Ağustos 2021
Evde Yapılacak Lezzetli Saç Maskesi Tarifleri

Saçlarımız en değerli aksesuarlarımız ve güzel görünmesi, bakımlı, sağlıklı olması en az cilt kadar önemli olan saçlarımız kendine özgü ürünlerle doğru şekilde beslenmeyi hak etmekte. Ancak kuaförlere ya da güzellik salonlarına büyük harcamalar yapmadan da saçlarının canlı, dolgun, güçlü ve parlak görünmesini isteyenlerin kendi saç problemlerine yönelik hangi ürünleri kullanabileceği sorusu hala kafa karıştırıcı. Sizler için evde yapılabilecek ‘’lezzetli’’ saç maskesi tariflerini paylaşarak bu karışıklığa son veriyor, her evde bulunabilecek olan ürünlerle saçların doğal ve uygun fiyatlı bakım sırlarını açıklıyoruz.

Saçları Onaran Maske Tarifleri

Hasar gören saçları onarmak için yalnızca yumurta, süt ve zeytinyağı gibi hemen her mutfakta bulunabilen malzemelerle kendi doğal saç bakım maskenizi yapmanız mümkün. 1 yumurtanın sarısına 5 kaşık zeytinyağını ve 2 yemek kaşığı sütü ekleyip saçlarınızı poşet veya bone ile sarmanız ve bu şekilde 15 dakika beklemeniz, son daha sağlıklı, bakımlı ve parlak görünen saçlara sahip olmanız için yeterli. Yumurtanın kötü koku bırakacağından endişe ediyorsanız saçlarınızı soğuk ve bol suyla durulamanız, sıcak suyla durulama yapmaktan kesinlikle kaçınmanız gerektiğini unutmayın.

Saçlarınızı kırıklardan, matlaşmadan korumak ve sağlığını yeniden kazandırmak için tercih edebileceğiniz maskelerden bir diğeri ise yoğurtlu saç maskesi tarifi. Evde bulunan fazla yoğurdu süresi geçmiş olsa dahi rahatlıkla kullanabileceğiniz bu tarif için yarım su bardağı yoğurt ile birkaç kaşık Hindistancevizi yağını karıştırarak saçlarınıza uygulamanız ve 10 dakika sonra durulamanız yeterli. Maskenin içeriğindeki bileşenlerin besleyici etkilerini arttırmak adına maske uygulamasından sonra saç derisine birkaç dakika masaj yapmayı da unutmamanızı öneririz.

Saçları Besleyen Maske Tarifleri

Hem yağ hem de protein bakımından son derece zengin bir besin olan mayonez, saçları besleyerek onarmak için son derece etkili bir maske içeriği olabilir. Mayonezin içerisine birkaç çay kaşığı zeytinyağı ilave etmekse tüm bu besleyici etkileri daha yoğunlaştırabilir. Karışımı saç uzunluğunuza göre ayarlayarak tel tel ayırdığınız saçlarınıza uygulamanız ve 15 dakika beklettikten sonra durulamanız bu benzersiz etkileri fark etmeniz için yeterli. Mayonezi bu şekilde kullanarak saç kremine benzer yumuşatıcı etkileri anında görebilirsiniz.

Besleyici içeriği en yüksek meyvelerden biri olan muz, yine ev yapımı maskeler için son derece sık tercih edilen malzemelerden biridir. İçeriğinde vitaminler, antioksidanlar gibi önemli yapı taşı türlerinin yanı sıra bol miktarda potasyum da bulunmasıyla bildiğimiz muz, püre haline getirilerek son derece pratik bir saç maskesine dönüştürülebilir.

Maske hazırlamak için tercih edeceğiniz muzun olgunlaşmış olmasına dikkat etmeniz ve püre haline getirilen muzun içerisine Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ile bal ilave etmeniz ise saçlarınızı daha dolgun ve canlı göstermeniz için diğer önemli tüyolar arasındadır. Evinizde muz bulunmaması veya muzlarınızın yeterince olgun olmaması halinde ise yine besleyici yağlar içermesiyle kozmetik dünyasının gözdeleri arasında yer alan avokadonun kullanımı uygun olacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.