Evde Diş Beyazlatma

01 Ağustos 2021
Evde Diş Beyazlatma

Herkes inci gibi görünen dişlere ve beyazlıkla ışıldayan gülümsemelere sahip olmak istiyor. Ancak hem gün içinde yediklerimiz ve içtiklerimiz hem de ağız içinde doğal olarak oluşan bakteriler zaman içinde dişlerin doğal beyazlığını yok ederek sararmalara, matlaşmaya veya lekelere neden olurken hayal ettiğimiz gülümsemeden uzaklaştırıyor. Peki, evde diş beyazlatma için hangi yöntemler tercih ediliyor, hangi ürünlerle evde diş beyazlatma etkili sonuçlar görülebiliyor?

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Bilindiği gibi daha parlak gülümsemelere ve beyaz dişlere sahip olmada en etkili ve en güvenilir yöntemler diş hekimleri tarafından uygulanan ve ‘’ Power Bleaching’’ olarak adlandırılan yöntemler oluyor. Dişlerin kendi doğal rengine ulaştırılmasını ve lekelerin tamamen ortadan kaldırılmasını amaçlayan bu yöntemler yalnızca uzman doktorlar tarafından bir dizi özel yöntemle uygulanabiliyor. Ancak piyasada evde diş beyazlatma için tercih edilebilecek ve şikayetin ilerleme durumuna ya da kullanımda düzene bağlı olarak gözle görülür etkiler oluşturabilecek farklı diş beyazlatıcı ürünler de bulunuyor.

Evde Diş Beyazlatma Mümkün mü?

Bilinen en yaygın ve en kolay erişilebilir evde diş beyazlatma ürünleri şüphesiz diş macunları. Dişlerin beyaz kalmasını sağlamak adına henüz bir sorun oluşmadan önce günde en az 2 defa dişlerin fırçalanması önerilirken hafif düzeyde diş rengi değişimlerini önlemek için de beyazlatıcı etkiye sahip diş macunlarını kullanmanız mümkün. Dişleri beyazlatma etkisine sahip diş macunlarının anlık etkilerini uzatmak ve arttırmak içinse yine aynı etkiye sahip olduğu belirtilen ağız çalkalama suyu gibi yardımcı ürünlerden yardım alınması ise diş sağlığını korumada önemli yardımcılardan bir diğeri olmakta.

Limon ve karbonat karışımını diş yüzeyine uygulayarak köpürmesini sağlamak ve bu köpüklere dişleri nazikçe fırçalamak, dişleri beyazlatmak için halk arasında sıkça tercih edilen bir diğer yöntem. Ancak bu yöntemde dişlerin direkt olarak limonun asit özelliğine maruz kalması diş yüzeyi için aşındırıcı etkilere neden olabiliyor. Limon ve karbonatın bir araya geldiğinde oluşturduğu bu etkiden ilham alınarak geliştirilen pek çok diş macunu bulunmakla birlikte, direkt olarak bu asit içerikleri uygulamak yerine diş ve ağız bakımına özel olarak geliştirilen, aynı içeriğe sahip ürünleri tercih etmek çok daha güvenilir ve sağlıklı bir seçenek oluşturuyor.

Dişleri beyazlatma etkisine sahip olmasıyla bilinen ve yine sıkça uygulanan bir diğer ürün ise karbonat. Karbonat bu özelliği nedeniyle dişleri fırçalayarak ev ortamında beyazlatmak için kullanılan bir diğer yaygın seçenek olsa da karbonatın iri tanecikli yapısı yine diş yüzeyine direkt olarak uygulanmak için pek ideal bir seçenek oluşturmuyor. Yine bu durumda da içeriğinde karbonat bileşenlere sahip olup diş için özel olarak geliştirilen ürünleri tercih etmek çok daha mantıklı bir yöntem oluyor.

Karbonat ve limonun haricinde içeriğinde tarçın, adaçayı gibi yine hem ağız içi sağlığı korumak hem yeni lekeleri önlemek hem de dişleri beyazlatmak için kullanılan doğal ürünlere odaklanılan farklı ev tipi ağız bakım ürünleri de piyasada oldukça geniş bir yer kaplıyor. Bu ürünleri de kendi şikayetlerinizin yoğunluğuna veya hoşlandığınız aromaya bağlı olarak değerlendirmeniz mümkün olabiliyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.