Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma

01 Ağustos 2021
Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma

Saçlarınızı belki model değişikliği belki de bakım amacıyla kısa kestirmiş ancak bir süre sonra pişman olmuş olabilirsiniz. Belki de saçlarınızın doğal uzama hızının çok yavaş olduğunu düşünüyor ve bir an önce daha uzun, sağlıklı, dikkat çekici saçlara sahip olmayı arzuluyorsunuz. Dikkat etmeniz ve düzenli uygulamanız halinde kısa süre içinde etkisini gösterecek olan hızlı saç uzatma yöntemlerini sizler için derledik.

Daha Uzun Saçlar İçin Kaçınmanız Gerekenler

Saçlarınızı ısıya maruz bırakmak ve sık yıkamak, kendi uzama hızını yavaşlatmaya neden olmasıyla bilinen hataların başında geliyor. Elbette saçlarınızı daha güzel bir görünüm için şekillendirmek isteyebilir ve ısıya başvurabilirsiniz. Ancak doğal görünen deniz dalgaları için tuzlu su spreylerinden yardım alarak ısı kullanımını minimuma indirerek saçların daha bakımlı, haliyle daha sağlıklı ve hızlı uzayan bir yapıya ulaşmasını destekleyebilirsiniz.

Saçları daha hızlı uzattığı düşüncesiyle sıklıkla kestirenlerin sayısı da bir hayli fazla olsa da saçların daha hızlı uzamasını arzu edenlerin bir süreliğine saçlarına müdahale etmeyi bırakması ve yalnızca besleyici ya da onarıcı etkiye sahip ürünler kullanması öneriliyor. Saçları çok sık yıkamak da yine kaçınılması gerekenler arasında yer alırken, saçların uzamasını sağlayan, kendi kafa derisi tarafından üretilen doğal yağların fazlaca arındırılması, saçların daha kuru, cansız ve yıpranmış görünmesine neden olabiliyor.

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzaması İçin Öneriler

Saçlarınızın kendi doğal elektrolit dengesi yerine gelene dek uyku saatleri için ipek yastık kullanımını tercih edebileceğinizi biliyor muydunuz? Farklı markalar tarafından piyasaya sürülen ipek yastıklarla saçlarınızın siz uyurken bakımının yapılması, uyandığınızda elektriklenmemiş ve tam tersi daha yumuşak, pürüzsüz bir görünüme kavuştuğunu görmeniz mümkün. Böylece saçlarınızın yatışmasıyla birlikte doğal şekilde daha rahat uzadığını da fark edebilirsiniz.

İpek yastıklar saçları özellikle karmaşık ve dağınık bir yapıya sahip olanlarda etkili sonuçlar verse de elbette bu ürünlerden alma zorunluluğunuz bulunmuyor. Ancak saç tipiniz ne olursa olsun gece saatlerinde saçlarınızı toplamadan yatmanız, saçların doğal şekilde uzama hızını arttırmada etkili olabiliyor. Saçlarınız gece saatlerinde tokayla sabitlendiğinde hareket rahatlığı azalıyor ve kafa derisinde daha çok saç kökü kopuyor. Bu durumun önüne geçmek için uyumadan önce saçlarınızı açık bırakmanız öneriliyor.

Gündüz saatlerinde de yine saçlarınızı açık bırakmanız veya toplama stilinizi değiştirmeniz saçların uzama hızını değiştirmede etkili olabiliyor. Örneğin saçlarınızı çok yukarıdan atkuyruğu yapmanız halinde kökten veya tellerden kopmalar meydana geliyor ve saçın istenen hızda uzaması gecikiyor. Bunun yerine saçları enseye daha yakın, yani daha aşağıdan toplamak ve tokayı sıkmak yerine nispeten bol bırakmak daha güvenilir bir toplama şekli oluyor.

Saçlarınızı sıklıkla tarayarak kafa derisinin kan dolaşımını yani beslenmesini uyarmanız da yine saç tellerinin daha kolay uzamasını sağlayabilecek son derece basit yöntemlerden bir diğeri oluyor. Özellikle gece uyumadan önce köklerden uçlara doğru kalın telli fırçalarla saçları taramak kısa zamanda etkisini gösterebiliyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.